We wtorek 15 lutego dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych wzięły udział w warsztatach medycznych z Misiem Edziem. Bardzo ciekawy program połączył naukę i zdobycie cennej wiedzy z zabawą. W zajęciach został wykorzystany profesjonalny fantom LED, a dzieci dowiedziały się jakie zagrożenia czyhają na nich w najbliższym otoczeniu. Poznały sposoby na radzenie sobie w sytuacjach zagrożenia, uczyły się jak sprawdzić funkcje życiowe i jak je przywrócić oraz ćwiczyły masaż serca na specjalistycznym fantomie LED. Ponadto poznały bezpieczną dla poszkodowanego pozycję i trenowały na Misiu prawidłowe ułożenie poszkodowanego. Przypomniały sobie także jak i kogo wezwać na pomoc. Było to bardzo ciekawe i cenne doświadczenie dla wszystkich przedszkolaków.
Warsztaty Pierwszej Pomocy z Misiem Edziem w przedszkolu
- 12
"Akademia Bezpiecznego Puchatka".
Jednym z programów realizowanych w klasie I w roku szkolnym 2021/2022 był Ogólnopolski Program Edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Podczas zajęć uczniowie realizowali tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Po przeprowadzeniu zajęć uczniowie sprawdzili swoje wiadomości rozwiązując Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Wszyscy Pierwszoklasiści rozwiązali go bezbłędnie, dlatego szkoła otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, a uczniowie dyplomy.
Serdecznie gratulujemy!7
ZWIEDZANIE KUCHNI SZKOLNEJ
W środę 9 lutego Żuczki i Biedronki wybrały się do kuchni szkolnej, aby sprawdzić, co znajduje się za tajemniczymi oknami, które widzą codziennie, jedząc smaczne posiłki. W czasie tej pouczającej wycieczki przedszkolaki zapoznały się z wyglądem i wyposażeniem kuchni oraz poznały pracę kucharki.
10
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Oto Hałabała! Zna go Polska cała"
Przedszkolaki z grupy „Biedronki” zrealizowały zadania zimowe dotyczące Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Oto Hałabała! zna go Polska cała” oraz innowacji pedagogicznej pt. „Kreatywne prace plastyczne małego artysty”.
W ramach zadań styczniowych dzieci poznały zwierzęta, które prowadzą nocny tryb życia. Na przykładzie opowiadania „Jak się krasnal z jeżami w cenzurowane bawił” poznały zasady i bawiły się w grę „Cenzurowane”. W pracy plastycznej wykorzystały technikę malarską Action painting czyli malarstwo gestu- rozlewanie (chlapanie) farby na kartkę i wykonały pracę pt. „Wirujące płatki śniegu”.
2
Wycieczka do teatru, Promiennego Zamku oraz Muzeum Okręgowego w Tarnowie
Dziś uczniowie klasy pierwszej oraz klas drugich udali się na wycieczkę do teatru im. L. Solskiego w Tanowie na spektakl pt.: „Król Maciuś Pierwszy”. Sztuka ta została stworzona na podstawie powieści Janusza Korczaka, a opowiadała o historii małego chłopca, który został królem. W przedstawieniu zostały pokazane trudności związane z podejmowaniem decyzji, mądrym panowaniem, a to wszystko zostało ukazane w wielu ciekawych przygodach głównego bohatera. Po spektaklu klasa 1 udała się do sali zabaw w Promiennym Zamku, natomiast klasy 2 wyruszyły do Muzeum Okręgowego w Tarnowie na lekcje muzealne. Jedna z grup udała się na zajęcia ,,Od gałganka do szlachcianki’’, gdzie podczas zajęć dowiedziała się, jak wyglądały staropolskie stroje, a następnie samodzielnie wykonała lalkę szlachcianki. Natomiast druga grupa udała się na lekcje ,,Wio koniku, wio!’’, gdzie na bazie eksponatów dzieci zaczerpnęły wiedzę, jak ważną rolę odegrały konie w polskiej historii i sztuce. W części warsztatowej dzieci wykonały konika i ozdobiły siodła, tak jak to czyniono dawniej w Rzeczypospolitej Szlacheckiej.
35
Dzień Bezpiecznego Internetu
W dniu dzisiejszym tj. 8 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, który ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego i świadomego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Organizatorem wydarzenia w Polsce, jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet tworzone przez państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundację „Dajemy Dzieciom Siłę”.
Pamiętajcie o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu!
Nowoczesne pomoce dydaktyczne z programu „Laboratoria Przyszłości”
Jak już informowaliśmy, Nasza Szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 60.000 złotych w ramach programu Laboratoria Przyszłości!
Program Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech „Laboratoria Przyszłości” to największa w historii inwestycja państwa polskiego w nowoczesną edukację. W ramach Laboratoriów Przyszłości, każda szkoła podstawowa w Polsce może zostać wyposażona
w nowoczesny sprzęt taki jak drukarki 3D, roboty edukacyjne czy gogle wirtualnej rzeczywistości. Środki finansowe udzielane w ramach programu przeznaczone zostały na budowanie kompetencji przyszłości: kreatywności, pracy zespołowej, umiejętności praktycznych i technicznych wśród dzieci i młodzieży. Pieniądze pomogą uczniom odkrywać swoje talenty oraz zapewnić nowoczesne środowisko do nauki na miarę edukacji najnowszej generacji.W ramach otrzymanego dofinansowania, zakupiliśmy już następujący sprzęt: drukarka 3D wraz z akcesoriami, laptop z napędem zewnętrznym do obsługi drukarki, aparat fotograficzny
z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań (6 lamp + akcesoria), mikro port z akcesoriami (podwójny zestaw nagłowny), mikrofon kierunkowy, gimbal, 5 mikrokontrolerów z czujnikami i akcesoriami, 8 stacji lutowniczych, robot edukacyjny Photon w pakiecie rozszerzonym do nauki kodowania. Wszystkie w/w sprzęty wchodzą w skład tzw. pakietu podstawowego, który został określony jako obowiązkowy w regulaminie programu. Na ich zakup przeznaczyliśmy 40.000 złotych. Pozostałe fundusze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i mebli potrzebnych do utworzenia klasopracowni językowej.Zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości nowoczesny sprzęt z całą pewnością uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania w kolejnych co najmniej pięciu latach szkolnych, począwszy od roku szkolnego 2022/2023, podczas średnio co najmniej 3 godzin zajęć w każdym tygodniu nauki. Sprzęt będzie wykorzystywany na wielu przedmiotach obowiązkowych oraz pozwoli rozwijać pasje uczniów na zajęciach dodatkowych, kołach zainteresowań i innych formach rozwijania umiejętności.
Informacje na temat realizacji tego projektu będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej szkoły www.szkolalubcza.pl.
Więcej informacji na temat tego projektu znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/laboratoria/
6
Ważna informacja!
Uwaga!
Szczegółowe informacje na temat organizacji nauki zdalnej zostaną przekazane uczniom, rodzicom i nauczycielom w piątek tj. 28 stycznia.
Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu szkolnego do nauki zdalnej. Zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.
Przedszkolaki dokarmiają ptaki.
- 12
Zebranie z Rodzicami
Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy Rodziców/prawnych Opiekunów naszych uczniów na wywiadówkę (online) podsumowującą I półrocze roku szkolnego 2021/2022 z Wychowawcami i Nauczycielami, które odbędą się dnia 13 stycznia 2022 r. (tj. czwartek) o godz. 16.00
Prosimy Rodziców o obecność na platformie Microsoft Teams.
Powrót do nauki stacjonarnej.
Drodzy uczniowie!
Od 10 stycznia wracamy do nauki stacjonarnej. Organizacja pracy w szkole odbywać się będzie w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.
Czekamy na Was z niecierpliwością .
Opłata za obiady
Przedszkole:
- 39,60 zł (śniadanie i obiad)
- 10,80 zł (podwieczorek)
Szkoła:
- 13,20 zł
„Akademia Kici Koci“
Nasze najmłodsze przedszkolaki „Biedronki” i „Żuczki” wzięły udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Kici Koci”. Celem programu jest pokazanie, że o wiele łatwiej i przyjemniej dziecko może odkrywać świat z ulubioną bohaterką – Kicią Kocią
u boku.Kicia Kocia poprzez zabawę pomagała dzieciom utrwalać podstawową wiedzę dotyczącą liczb, liter, kształtów, kolorów oraz podejmowała ważne kwestie, takie jak zasady bezpieczeństwa, dobrego wychowania i wyrażania emocji.
- Przedszkolaki z grupy Biedronki w ramach programu zrealizowały takie zadania jak: pocztówka do Kici Koci, Kicia Kocia i emocje, Kicia Kocia segreguje śmieci, Kicia Kocia i spacer, Kicia Kocia i śnieg oraz Kicia Kocia i święta.
- Natomiast przedszkolaki z grupy Żuczki zrealizowały następujące zadania: Kicia Kocia
i emocje, Kicia Kocia segreguje śmieci, Kicia Kocia i spacer, Kicia Kocia i święta oraz Kicia Kocia i muzyka.
Na zakończenie programu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i baloniki z postacią ulubionej bohaterki, a nasze przedszkole zdobyło certyfikat.
54
Życzenia Świąteczne
Nim zabłyśnie pierwsza gwiazdka. Uroczysta Wigilia Przedszkolaków.
W Punkcie Przedszkolnym i Oddziałach Zerowych odbyła się Wigilia. Uroczystość ta była zwieńczeniem tygodnia przygotowań Przedszkolaków do Świąt Bożego Narodzenia, w czasie którego piekli i zdobili pierniczki, ubierali choinkę, śpiewali kolędy, a także wykonywali liczne prace plastyczne o tematyce bożonarodzeniowej.
41
Świąteczna Eko Choinka
W przedświątecznym czasie odbył się szkolny- klasowy konkurs na Eko Choinkę. Zadaniem uczestników (klas) konkursu było wykonanie dowolną techniką, w formie przestrzennej, z użyciem materiałów naturalnych (np. szyszki, piórka, gałązki, liście itp. )lub wtórnych (np. papier, tektura, butelki PET, korki itp.) choinki bożonarodzeniowej.Powstały pomysłowe ekologiczne choinki, a praca zespołowa służyła jeszcze większej integracji klas. Wszystkie klasy biorące udział w konkursie otrzymały słodkie nagrody.
Wyniki konkursu: Klasy 1 -3: I miejsce – klasa 3,II miejsce – klasa 2a, III miejsce – klasa 2b.
Klasy 4 -8: I miejsce – klasa 7b, II miejsce – klasa 7a, III miejsce – klasa 5.
5
Ogólnopolska Akcja „Dzieci Uczą Rodziców”
Klasa pierwsza oraz klasy drugie w roku szkolnym 2021/2022 biorą udział w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej “Dzieci uczą rodziców”. W ramach akcji raz w miesiącu zostają przeprowadzone zajęcia podczas, których uczniowie poszerzają swoją wiedzę ogólną oraz rozwijają swoje umiejętności wykonując zadania specjalne. Celem grudniowej lekcji pt.: „Świąteczne opowieści” było wprowadzenie dzieci w klimat świąt Bożego Narodzenia, poznanie kilku tradycji związanych ze świętami, a także ukazanie, że Boże Narodzenie to przede wszystkim drugi człowiek.
6
Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową.
Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie „Szopek Bożonarodzeniowych” organizowanym przez Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach.
Uczniowie: Daniel Stalec oraz Jakub Piaskowy zajęli I miejsce.
Serdecznie gratulujemy.
Konkurs na „Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy”
W naszej szkole został zorganizowany konkurs na „Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy”.
Konkurs cieszył się z dużym zainteresowaniem, ponieważ wszystkie wykonane prace, zostały przekazane na kiermasz bożonarodzeniowy na pomoc w leczeniu i rehabilitacji dla Pana Andrzeja Kłuska. Bardzo dziękujemy sponsorowi za ufundowanie nagród dla dzieci.
Wyniki konkursu:
W grupie wiekowej kl. I – III:
I miejsce zajęła uczennica kl. II – Zuzanna Stalec,
II miejsce zajęła uczennica kl. I –Lena Molek
III miejsce zajęła uczennica kl. II – Wiktoria Kłusek
W grupie wiekowej kl. IV – VIII:
I miejsce zajął uczeń kl. VI – Karol Kaczka
II miejsce zajął uczeń kl. IV – Piotr Kumięga
III miejsce zajął uczeń kl. V – Jakub Piaskowy
Pamiętaj !!! „Pomagając innym pomagasz i sobie”.
6
XV MISYJNY JARMARK Z ANIOŁAMI
Jubileuszowy, XV Misyjny Jarmark z Aniołami odbył się 12 grudnia w Tuchowie. Jest to charytatywny, świąteczny kiermasz, organizowany przez Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji, którego w tym roku celem była pomoc utalentowanym dzieciom i młodzieży w Grodnie, na Białorusi.
Wolontariusze Szkolnego Klubu wzięli udział w przygotowaniach do Jarmarku i włączyli się w to dzieło wykonując kartki świąteczne. Wszystkie wyroby przekazaliśmy na rzecz Misyjnego Jarmarku.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie