Klasy II a i b udały się do Biblioteki Publicznej w Lubczy w poszukiwaniu oznak wiosny. Pani Mirosława Trojan przeczytała dzieciom ciekawą książeczkę pt: „Poszukiwania Tuptusia”, następnie uczniowie korzystając z tablicy multimedialnej odpowiadały na pytania dotyczące treści przygód tytułowego bohatera – jeżyka Tuptusia. Dzieci brały także udział w dyskusji na temat zbliżającej się wiosny, zmian w przyrodzie i wyglądzie najbliższego otoczenia. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Tym razem to nie bibliotekarka czytała lecz same dzieci. Każdy miał możliwość przeczytać fragment wybranej książki. Pani Mirosławie dziękujemy za zaproszenie, miłą atmosferę i na pewno jeszcze nie raz odwiedzimy bibliotekę.Klasy II a i b udały się do Biblioteki Publicznej w Lubczy w poszukiwaniu oznak wiosny. Pani Mirosława Trojan przeczytała dzieciom ciekawą książeczkę pt: „Poszukiwania Tuptusia”, następnie uczniowie korzystając z tablicy multimedialnej odpowiadały na pytania dotyczące treści przygód tytułowego bohatera – jeżyka Tuptusia. Dzieci brały także udział w dyskusji na temat zbliżającej się wiosny, zmian w przyrodzie i wyglądzie najbliższego otoczenia. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Tym razem to nie bibliotekarka czytała lecz same dzieci. Każdy miał możliwość przeczytać fragment wybranej książki. Pani Mirosławie dziękujemy za zaproszenie, miłą atmosferę i na pewno jeszcze nie raz odwiedzimy bibliotekę.
Z wizytą w Bibliotece Publicznej
- 4
Sukces naszych uczennic w Gminnym Konkursie „Maska Karnawałowa 2025” - etap gminny
20 lutego w Centrum Kultury w Ryglicach rozstrzygnięto Gminny Konkurs Plastyczny „Maska Karnawałowa 2025”. Komisja konkursowa przyznała:
I miejsce – Zuzannie S. z klasy 5b,
III miejsce – Sylwii M. z klasy 4
wyróżnienie – Julii K. z klasy 1b
Wszyscy uczestnicy biorący udział w etapie gminnym otrzymali upominki i dyplomy.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom!
Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik"
11.03.2025r. odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Konkurs ten cieszy się w naszej Szkole dużym zainteresowaniem. Świadczą o tym dobre wyniki w poprzednich edycjach oraz duża liczba uczniów biorących w nim udział (82 uczniów). Każdy uczeń rozwiązywał zadania dostosowane do swojego wieku.
Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników. Mamy nadzieję, że będą pomyślne dla uczniów z naszej Szkoły.M. Pasek
O matmo!
20 marca uczniowie klas piątych i szóstej mieli możliwość zwiedzenia mobilnej wystawy w Ryglicach przygotowanej przez Centrum Nauki Kopernik. Wystawa ,,O matmo’’ i jej interaktywne eksponaty powstały z myślą o uczniach w wieku 6-15 lat. Zwiedzający mieli okazję osobiście przekonać się jak zaskakująca bywa matematyka. Łamigłówki, kojarzenie faktów, abstrakcyjne myślenie, ale przede wszystkim dobra zabawa zintegrowały całą grupę.
Mamy nadzieję, że dla wielu jest to początek przygody z matematyką, która jak wiemy, jest królową nauk.
15
Spotkanie z poezją
Uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej w Lubczy mieli zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu z Ireną Niedzielko, która podzieliła się swoimi doświadczeniami, historią o odkrywaniu swojego talentu i inspiracjami dla młodych adeptów poezji, która swoją tajemniczością pobudza wyobraźnię i zachęca do nieszablonowego myślenia. Irena Niedzielko, to wielokrotnie nagradzana poetka, autorka 5 tomików wierszy, w których odnosi się do codziennego życia w sposób zdystansowany i refleksyjny. Spotkanie odbyło się 20 marca 2025 w miłej atmosferze, zachęcając uczniów do odkrywania swoich talentów i do... nauki języków obcych. Pani Niedzielko jest nauczycielem j. rosyjskiego i świetnie posługuje się językiem niemieckim. Uczniowie zadawali pytania i z zaciekawieniem wysłuchali kilku wierszy Autorki. Pani Irenie gratulujemy dorobku poetyckiego, dziękujemy za poświęcony czas, za inspiracje kolejnych pokoleń oraz życzymy wielu ciekawych spotkań z pasjonatami poezji!
Barbara Golec
Dzień Świętego Patryka - zielony dzień w przedszkolu
17 marca swój dzień obchodzi Święty Patryk, patron Irlandii. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach języka angielskiego, które dotyczyły tego tematu. W trakcie zajęć zapoznano najmłodszych z postacią św. Patryka oraz symbolami i zwyczajami Irlandii. Dzieci dowiedziały się jak wygląda flaga tego kraju oraz poznały małego skrzata Irlandii o imieniu Leprikon, który jak głosi legenda, ukrywa złoto na końcu tęczy. Ponadto, podczas wspólnej zabawy przedszkolaki wzbogaciły słownictwo o nowe wyrazy w języku angielskim. Irlandia i Święty Patryk na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń naszej szkoły.
6
"Od cebulki do roślinki"
14 marca 2025 r. klasa III melduje wykonanie zadania do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Jestem małym przyjacielem przyrody " - "Od cebulki do roślinki ". W tym dniu uczniowie sami siali, pikowali, ukorzeniali roślinki, aby później mieć możliwość poznania cyklu ich rozwoju, prowadzenia codziennej obserwacji i pielęgnacji.
Bardzo dziękuję mamie Antosia pani Justynie Cieślikowskiej przy realizacji tego zadania.
3
IV Międzypowiatowy Konkurs Geograficzny "Klimat i strefy krajobrazowe".
Warsztaty „Debata” dla uczniów klasy 7
12 marca 2025 r. uczniowie klasy 7 wzięli udział w warsztatach profilaktyczno-edukacyjnych „Debata”, rekomendowanych przez Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom. Celem zajęć było zwiększenie świadomości na temat zagrożeń związanych z używkami, zwłaszcza alkoholem, oraz rozwijanie asertywności i odpowiedzialnych postaw.
Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Ryglicach za wsparcie i możliwość realizacji tego wartościowego spotkania!
Co słychać w klasach pierwszych :)
W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie klas pierwszych biorą udział w kilku ciekawych programach:
- Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w sześciu obszarach: w szkole, na drodze, w domu, w Internecie, w relacjach z rówieśnikami oraz podczas wypoczynku.
- „Kubusiowi Przyjaciele Natury" to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla szkół podstawowych, poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat.
- Program ,,Kodowanie na dywanie" (elementy programu) to inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji. Poprzez naukę kodowania uczniowie mogą rozwijać wiele kluczowych umiejętności w twórczy i atrakcyjny dla dzieci sposób.
- Program edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I-III "Nie pal przy mnie proszę". Cel główny programu: zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu.9
XIV Konkurs Języka Angielskiego English is Fun
14 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzygminnym Konkursie Języka Angielskiego „English is Fun” organizowanego przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach. W konkursie brało udział 26 uczniów z 15 szkół i chociaż nasi uczniowie nie stanęli na podium serdecznie gratulujemy Radkowi, który zajął 6 miejsce w tej jakże wyrównanej rywalizacji. Cieszymy się, że zainteresowanie nauką języków jest bardzo duże i życzymy Kacprowi i Radkowi dalszych sukcesów!
"W marcu jak w garncu!"
Przez ostatnie dni we wszystkich grupach przedszkolnych odbywały się wyjątkowe zajęcia pod hasłem „W marcu jak w garncu". Dzieci miały okazję odkrywać tajemnice marcowej pogody, która – jak mówi przysłowie – potrafi być bardzo zmienna!
Podczas zajęć obserwowaliśmy różne zjawiska atmosferyczne i rozmawialiśmy o ich wpływie na przyrodę, tworzyliśmy kreatywne prace plastyczne, przedstawiające marcową aurę, bawiliśmy się w zabawy ruchowe inspirowane pogodą, uczyliśmy się podstaw kodowania z programem "Kodowanie na dywanie".
14
Konkurs Gminny na pisankę ludową i plastykę obrzędową
Centrum Kultury w Ryglicach zaprasza do udziału w kolejnej, edycji Gminnego Konkursu "Na pisankę ludową i plastykę obrzędową"- Ryglice2025.
Ważne informacje:
Uwaga! Minimalna ilość pisanek podlegających ocenie wynosi 10 sztuk na 1 osobę.
Karty zgłoszeń do gminnego konkursu „Na pisankę ludową i plastykęobrzędową" oraz "Regionalnego konkursu na pisankę ludową i plastykę obrzędową związaną z okresem Wielkanocy" w Tarnowie należy dostarczyć do dnia 19 marca 2025 r. do Centrum Kultury w Ryglicach, ul.Mickiewicza 27.
Prace należy dostarczyć do Spichlerza dworskiego w Ryglicach dnia 31 marca 2025 r. w godz. 8.00-10.00. Wskazana data dostarczenia prac jestuzasadniona wcześniejszym terminem zgłoszenia w konkursie Regionalnym.Regulamin i karty zgłoszeń znajdują się pod adresem:
Wywiadówka
Dzień Otwarty Przedszkola
Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Przedszkola - szczegóły na plakacie.
Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
Uczniowie Zespołu Szkół w Lubczy włączyli się w obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 w celu upamiętnienia tych, którzy z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.
W szkole wykonana została okolicznościowa gazetka ścienna, a nauczyciel historii przeprowadził pogadanki i lekcje o Żołnierzach Wyklętych z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych Instytutu Pamięci Narodowej. W klasach VII – VIII zorganizowany został pokaz filmu
” Żołnierze wyklęci”.1
Mistrz Polski w SpeedCubingu - Gratulacje Radku!
Radek uczeń klasy 8 ustanowił kolejny rekord Polski z czasem 9,49 sekund w układaniu kostki Rubika jedną ręką ( średnia z 5 ułożeń) na zawodach Open 2025 w Rzeszowie. Jednocześnie jest to 10 czas w Europie i 26 na świecie. Radek pozostaje też rekordzistą Polski w pojedynczym ułożeniu kostki Rubika jedną ręką - czas 6,28 sek., co jest 3 czasem w Europie i 5 na świecie. W tym roku stawał już 8 krotnie na podium a w swoim dorobku ma 32 złote, 14 srebrnych i 7 brązowych medali.
Gratulujemy naszemu Mistrzowi i życzymy dalszych sukcesów !
NATIVE SPEAKER NA LEKCJACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO! TO JEST TO!
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie mają niecodzienną okazję udziału w zajęciach prowadzonych przez NATIVE SPEAKER’ÓW.
Zajęcia z native speakerem języka angielskiego mogą przynieść wiele korzyści, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych uczniów. Pomagają przełamać barierę językową, dzięki czemu uczniowie zaczynają mówić swobodniej i bardziej spontanicznie.
Chętni uczniowie z klas 2-8 wezmą udział w 3 lekcjach online organizowanych w marcu i 3 kolejnych zorganizowanych do końca roku szkolnego. Na zajęciach korzystamy z szkolnej pracowni językowej (sfinansowanej z programu Laboratoria Przyszłości).
Bezpośrednia interakcja z native speakerem, dla którego język angielski jest językiem ojczystym, sprawia, że nauka jest ciekawsza i bardziej angażująca!
A zatem: Let’s speak English!
Koordynatorzy szkolni:
Katarzyna Pyznarska-Baran
Magdalena Przeniosło11
🎉🌸 Dzień Kobiet w naszej szkole i przedszkolu! 🌸🎉
- 15
Viva Mexico!
Brak pomysłów na wakacje? A może Meksyk?
Dzisiaj w naszej szkolne gościliśmy niezwykłego gościa z grupy podróżniczej Trzask, który zabrał nas w niezwykłą podróż do Meksyku. Uczniowie mieli okazję posłuchać słynnych Mariachi, dowiedzieć się co nieco o kulturze Azteków, a także nietypowych upodobaniach kulinarnych m.in. jedzeniu świerszczy, larw i mrówek. Prezentacja była niezwykle interesująca. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z uczestnictwa w spotkaniu, może ktoś z nich dołączy kiedyś do podróżników ciekawych świata?
4
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie